Driel – Wethouder Dimitri Horsthuis-Tangelder opende op zondag 27 oktober voetbalvereniging RKSV Driel als duurzame vereniging. Sportief Opgewekt plaatste 110 zonnepanelen en verving waar nog nodig de verlichting in de kantine en op het veld voor energiezuinige led(veld)verlichting. Door deze maatregelen is de voetbalvereniging nu zelfs helemaal stroomneutraal! Horsthuis-Tangelder: “Door het plaatsen van deze zonnepanelen treedt RKSV Driel toe tot de groep duurzame sportclubs en dragen zij bij aan onze gezamenlijke duurzaamheidsambitie. Het is een mooi voorbeeld voor andere sportclubs en uiteraard de leden van RKSV Driel.”

De jeugd heeft de toekomst

Dankzij de verduurzaming stoot de club jaarlijks ruim 17.000 kg minder CO2 uit. Dit staat gelijk aan de CO2 opname van 870 bomen. Tijdens de opening sprak voorzitter Frans Essers over het belang van de verduurzaming voor de club: “Voor onze vereniging was deze stap een logische maar ook spannende stap. Op het gebied afval scheiden deden en doen we als vereniging al het nodige. Nu dus ook op energiegebied. Wij vinden: ‘wie de jeugd heeft, heeft de toekomst’. Aangezien we veel jeugdleden hebben, proberen we ook voor hun toekomst te zorgen. Deze verduurzaming kan daar een klein stapje in helpen. Natuurlijk speelt ook de financiële kant een rol. Voor de investering hadden we ook externe partijen nodig. Dat is gelukkig allemaal goed gekomen en in de toekomst gaan we hier de financiële vruchten van plukken.”
RKSV Driel kijkt na de succesvolle afronding van het verduurzamingsproject alweer naar de verdere mogelijkheden van verduurzaming. Zoals het terugdringen van gas. Essers: “Met alleen het aanbrengen van deurdrangers gaan we het niet redden. De energietransitie zal de verenigingen niet onberoerd gaan laten. Dus ook onze vereniging niet.”

Duurzame opening bij RKSV Driel

Dankzij de verduurzaming stoot de club jaarlijks ruim 17.000 kg minder CO2 uit. Dit staat gelijk aan de CO2 opname van 870 bomen.

Meer nieuws

Almelose scholen delen zonnepanelen

door Slim Opgewekt

Leerlingen van CSG Het Noordik en het Pius X College aan de Catharina van Renneslaan in Almelo waren vanochtend letterlijk...

Basisscholen Stichtingen Delta en PCBO delen zonnepanelen

door Marit Unck

De Vlinder en De Akker zetten in op CO2-reductie van ruim 30.000 kg Dieren – Basisscholen De Akker en De Vlinder, van de stichtingen Delta en PCBO bundelen de krachten middels verduurzaming. De scholen zijn...

Basisschool Bernadette kiest voor duurzaamheid

door Marit Unck

Loo – Basisschool Bernadette heeft niet alleen een flinke verbouwing ondergaan, maar koos ook direct voor duurzaamheid. Op het dak van...

Bernadetteschool bespaart voortaan jaarlijks ruim 57 ton CO2

door Marit Unck

‘Verduurzamen wordt verduur-samen op de Bernadetteschool’    Naaldwijk – RKBS Bernadette is de eerste van drie basisscholen van de Westlandse Stichting...

Bespaar op kosten en CO2

door Marit Unck

Partner in duurzaamheid, Triodos, plaatste een mooi artikel met tips om duurzaam te bezuinigen in de zorg. Duurzaamheid leidt tot...

Bewuster leven = duurzamer leven

door Slim Opgewekt

“Ik ben geen goeroe, maar lever wel mijn bijdrage” De natuur spreekt en de mensheid luistert niet, dat vind ik...

Bewustmaken is de eerste stap

door Michelle Hieltjes

Een opruimrobot, een bal met een dynamo en hondenspeelgoed dat energie opwekt. Een greep uit de honderden creatieve toekomstwensen van...

Brugklassers bewustmaken van eigen footprint

door Elke Stienissen

*De gebruikte test is van De Verborgen Impact. Teveel aardes ‘Ik gebruik wel 17 aardes!’ Roept 1 van de leerlingen...

Challenge jezelf op duurzaamheid

door Marit Unck

Dat was ‘m dan, 10 oktober 2018, de Dag van de Duurzaamheid. Terugkijkend hebben we het op deze dag niet...

Dag van de Duurzaamheid vieren bij Abrona

door Slim Opgewekt

Cliënten en medewerkers van Abrona vieren vandaag de Dag van de Duurzaamheid bij ‘t Lichtpunt en Brediushof in samenwerking met...

De Hoge Wick eerste stroomneutrale tennisvereniging van Overbetuwe

door Laura Witlox

Oosterhout – Tennisvereniging De Hoge Wick is de eerste stroomneutrale tennisvereniging van gemeente Overbetuwe. De club vierde dit vrijdagavond 30 maart...

De inzet van bestuur en vrijwilligers: het grootste goed van de sportclub

door Slim Opgewekt

Na een lange werkdag snel een scheidsrechter regelen voor de wedstrijd van morgen. Want degene die het zou doen heeft...

Benieuwd naar onze duurzame oplossingen voor jou?