Driel – Wethouder Dimitri Horsthuis-Tangelder opende op zondag 27 oktober voetbalvereniging RKSV Driel als duurzame vereniging. Sportief Opgewekt plaatste 110 zonnepanelen en verving waar nog nodig de verlichting in de kantine en op het veld voor energiezuinige led(veld)verlichting. Door deze maatregelen is de voetbalvereniging nu zelfs helemaal stroomneutraal! Horsthuis-Tangelder: “Door het plaatsen van deze zonnepanelen treedt RKSV Driel toe tot de groep duurzame sportclubs en dragen zij bij aan onze gezamenlijke duurzaamheidsambitie. Het is een mooi voorbeeld voor andere sportclubs en uiteraard de leden van RKSV Driel.”

De jeugd heeft de toekomst

Dankzij de verduurzaming stoot de club jaarlijks ruim 17.000 kg minder CO2 uit. Dit staat gelijk aan de CO2 opname van 870 bomen. Tijdens de opening sprak voorzitter Frans Essers over het belang van de verduurzaming voor de club: “Voor onze vereniging was deze stap een logische maar ook spannende stap. Op het gebied afval scheiden deden en doen we als vereniging al het nodige. Nu dus ook op energiegebied. Wij vinden: ‘wie de jeugd heeft, heeft de toekomst’. Aangezien we veel jeugdleden hebben, proberen we ook voor hun toekomst te zorgen. Deze verduurzaming kan daar een klein stapje in helpen. Natuurlijk speelt ook de financiële kant een rol. Voor de investering hadden we ook externe partijen nodig. Dat is gelukkig allemaal goed gekomen en in de toekomst gaan we hier de financiële vruchten van plukken.”
RKSV Driel kijkt na de succesvolle afronding van het verduurzamingsproject alweer naar de verdere mogelijkheden van verduurzaming. Zoals het terugdringen van gas. Essers: “Met alleen het aanbrengen van deurdrangers gaan we het niet redden. De energietransitie zal de verenigingen niet onberoerd gaan laten. Dus ook onze vereniging niet.”

Duurzame opening bij RKSV Driel

Dankzij de verduurzaming stoot de club jaarlijks ruim 17.000 kg minder CO2 uit. Dit staat gelijk aan de CO2 opname van 870 bomen.

Meer nieuws

‘Verduurzaming is niet alleen een verplichting naar onze cliënten, het is een opdracht voor de hele maatschappij’

door Evelyne Haas

Wim Kos is sinds 2006 bestuursvoorzitter bij ASVZ en zet zich ook in voor de verduurzaming op energiegebied van de...

Leren en verder ontwikkelen staan centraal bij ASVZ

‘Zonder het gezamenlijke enthousiasme hadden we nu nooit 10.000 zonnepanelen’

door Slim Opgewekt

Vanuit intrinsieke motivatie werkt ASVZ hard aan eigen verduurzaming Sinds 2018 werkt ASVZ aan haar verduurzaming samen met Onze Zorg...

Almelose scholen delen zonnepanelen

door Slim Opgewekt

Leerlingen van CSG Het Noordik en het Pius X College aan de Catharina van Renneslaan in Almelo waren vanochtend letterlijk...

Basisscholen Stichtingen Delta en PCBO delen zonnepanelen

door Slim Opgewekt

De Vlinder en De Akker zetten in op CO2-reductie van ruim 30.000 kg Dieren – Basisscholen De Akker en De Vlinder, van de stichtingen Delta en PCBO bundelen de krachten middels verduurzaming. De scholen zijn...

Basisschool Bernadette kiest voor duurzaamheid

door Slim Opgewekt

Loo – Basisschool Bernadette heeft niet alleen een flinke verbouwing ondergaan, maar koos ook direct voor duurzaamheid. Op het dak van...

Bernadetteschool bespaart voortaan jaarlijks ruim 57 ton CO2

door Slim Opgewekt

‘Verduurzamen wordt verduur-samen op de Bernadetteschool’    Naaldwijk – RKBS Bernadette is de eerste van drie basisscholen van de Westlandse Stichting...

Bespaar op kosten en CO2

door Slim Opgewekt

Partner in duurzaamheid, Triodos, plaatste een mooi artikel met tips om duurzaam te bezuinigen in de zorg. Duurzaamheid leidt tot...

Bewuster leven = duurzamer leven

door Slim Opgewekt

“Ik ben geen goeroe, maar lever wel mijn bijdrage” De natuur spreekt en de mensheid luistert niet, dat vind ik...

Bewustmaken is de eerste stap

door Slim Opgewekt

Een opruimrobot, een bal met een dynamo en hondenspeelgoed dat energie opwekt. Een greep uit de honderden creatieve toekomstwensen van...

Blokken stapelen voor de natuur

door Slim Opgewekt

Afgelopen zomer klopten de effecten van klimaatverandering bij Nederlanders letterlijk aan de deur: in Limburg liepen door overstromingen hele straten...

Brugklassers bewustmaken van eigen footprint

door Elke Stienissen

*De gebruikte test is van De Verborgen Impact. Teveel aardes ‘Ik gebruik wel 17 aardes!’ Roept 1 van de leerlingen...

Buzz en de Corona-maatregelen

door Slim Opgewekt

Voor veel mensen in de zorg is dit een zware tijd. Het is extra hard werken voor alle medewerkers en...

Benieuwd naar onze duurzame oplossingen voor jou?